
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Mono |
| Max Supply Voltage | 14 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Power | 16 W |
Stock: 327
Distributors
pcbx
Unit Price$2.39723
Ext.Price$2.39723
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.39723 | $2.39723 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.90958 | $22.73950 |
| 50 | $0.88701 | $44.35050 |
| 100 | $0.86500 | $86.50000 |
| 300 | $0.84353 | $253.05900 |
| 500 | $0.82259 | $411.29500 |
| 1000 | $0.80217 | $802.17000 |
| 3000 | $0.78226 | $2346.78000 |
| 5000 | $0.75747 | $3787.35000 |
